Pozytywka - terapia ręki od ręki
Menu mobilne

Sensoplastyka

OKRES BABRANIA

Zapewne większość dzieci przechodzi taki okres. Być może właśnie to straszne parcie na „babranie” wynika z tego, że taka   potrzeba u dziecka nie ma zbyt wielu możliwości na zrealizowanie, a to całe „babranie” jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka i w dodatku jest zdrowe dla jego rozwoju.

CZYM JEST SENSOPLASTYKA®?

Najprościej można powiedzieć, że jest to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 100 lat.

W zajęciach mogą uczestniczyć już najmniejsze, nawet kilkumiesięczne dzieci.  Są to zajęcia bezpieczne, a sekret ich bezpieczeństwa tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Wybierając  się na takie zajęcia, jedyne, o co musi jako rodzic zadbać, to strój na zmianę (jednak spokojnie… wszystkie plamy bez problemu się spierają).  Przychodząc na miejsce zajęć, prawdopodobnie może zdziwić  folia malarska zaściełająca każdy centymetr kwadratowy podłogi. Jednak po kilku minutach wszystko staje się jasne. Każde spotkanie skupia się wokół innego produktu, za każdym razem na dzieci czeka coś innego, zaskakującego. Może to być kolorowy ryż do przesypywania, albo ryżolina, czyli masa plastyczna stworzona z gotowanego ryżu zabarwionego spożywczymi barwnikami. Są zajęcia z kolorowymi nitkami makaronu, z olejem lub skrawkami tkanin. Albo z wyszukiwaniem skarbów w zastygniętych galaretkach.

KORZYŚCI DLA DZIECKA

Korzyści z SENSOPLASTYKA® jest naprawdę wiele. Podczas fantastycznej zabawy, stymuluje równocześnie wszystkie zmysły, najbardziej  dotyk, bo przecież coś jest mokre, coś suche, coś gładkie, coś ciężkie, śliskie, coś się do rąk przykleja, a coś nie… Ale też inne zmysły mają swój udział w takiej zabawie – wzrok, słuch, węch, a często i smak. 

Jest to szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Konkretnie – taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie człowiek myślał będzie młody (a później starszy) człowiek.

Poza rozwojem zmysłów, dziecko ma szansę również rozwijać małą i dużą motorykę. A jeśli chcemy, możemy jednocześnie wzbogacać dziecięce słownictwo i pomagać mu lepiej rozumieć otaczający go świat – wystarczy brać udział w zabawie i opisywać wszystko to czego dziecko doświadcza.

Ponadto zajęcia są dla dzieci okazją do kontaktu z rówieśnikami. Nie wszyscy rodzice pałają entuzjazmem na myśl o sprzątaniu mieszkania i niechętnie (lub niestety nawet wcale) zgadzają się na bardziej kreatywne eksperymenty w domu. Tutaj nie dość, że można puścić wodze fantazji, to jeszcze można to zrobić z innymi – podpatrywać, naśladować, współdziałać czy konkurować.

KORZYŚCI DLA RODZICA

Jest to świetna zabawa i dla dorosłych. Można bawić się  razem z dzieckiem i czuć się jako ono, ale największą radość sprawia  obserwowanie szczęścia i dobrej zabawy własnych dzieci. Po prostu takie ciapanie, babranie, przesypywanie, przelewanie, miętolenie (lub jakkolwiek nazwać takie czynności) jest bardzo odprężające. No i ta świadomość, że to nie ja będę sprzątać ten bałagan!

Pozytywka - Terapia Ręki od ręki - to firma która zajmuje się prowadzeniem zajęc dla dzieci. Nasze zajęcia mają pozytywne oddziaływanie na pociechy, m.in. takie jak: wspomaganie rozwoju dziecka nysa, kreatywność dziecka nysa. Pomimo dużego doświadczenia pedagogicznego, wciąż się dokształcam aby być na bieżąco, i prowadzić zajęcia według najnowszych trendów w branży. Stąd w ofercie Pozytywki znajdą Państwo: sensoplastyka nysa, terapia ręki nysa, integracja sensoryczna nysa czy logosensoryka nysa. Pracujemy również z dziećmi mają trudności. Nasze zajęcia świetnie pomagają dzieciom które zmagają się z: niepełnosprawność nysa, zespół aspergera nysa, autyzm nysa. Serdecznie zapraszam do współpracy!